ENERGIA XVIII - Prywatyzacja polskiej energetyki, cz. 2
Dodatek reklamowy do RZECZPOSPOLITEJ.
nr 222 (5387) 22 września 1999 r.
Wypowiedź Jakuba Radulskiego, prezesa ABB ALSTOM POWER w Polsce
ABB ALSTOM POWER
Nowa spółka, ABB ALSTOM POWER jest faktem i funkcjonuje od 30 czerwca 1999 roku. Polska organizacja krajowa Grupy jest jedną z 14 kluczowych w świecie, a jej siedziba znajduje się w Elblągu. W Polsce, w skład ABB ALSTOM POWER, do nowej spółki weszły: ABB Dolmel Ltd we Wrocławiu, ABB ZUC Sp. z o.o. w Elblągu oraz elbląski ABB Zamech Ltd. Trzeba w tym miejscu dodać, że jeszcze we wrześniu tego roku spółki te uzyskają nowe nazwy i pod nimi rozpoczną działalność od 1 października 1999 roku.
Firmy te wnoszą do ABB ALSTOM POWER ogromny potencjał intelektualny i techniczny. Mają niekwestionowane doświadczenia w działaniach na rynku lokalnym i zagranicznym, konieczną wiedzę na temat klientów i ich potrzeb. Jest to doskonała baza do twórczego funkcjonowania w strukturach nowej, globalnej spółki, a skutek tego może być tylko jeden: bardziej usatysfakcjonowany klient i dalszy rozwój możliwości tych firm.
Może teraz parę słów o strukturze organizacji krajowej. Na jej czele znajduje się prezes, funkcję wiceprezesa pełni jednocześnie dyrektor finansowy. Na szczeblu krajowym są ponadto samodzielne komórki organizacyjne zajmujące się: polityką personalną, szeroko pojętą komunikacją włącznie z kontaktami z mediami i działaniami promocyjnymi oraz marketingiem i sprzedażą. I wreszcie, w skład organizacji krajowej ABB ALSTOM POWER wchodzą trzy wyżej wymienione spółki. Każda z nich zasila nową organizację swoją dotychczasową ofertą, a więc: wrocławski Dolmel generatorami i ich serwisem, ZUC z Elbląga systemami przesyłu ciepła i serwisem, elbląski Zamech turbinami parowymi i gazowymi, urządzeniami ochrony środowiska, obiektami energetycznymi "pod klucz", retrofitami i serwisem oraz odlewami staliwnymi.
Spółki te uzyskują wsparcie organizacji krajowej w zakresie doradztwa ekonomicznego i finansowego, realizacji polityki kadrowej, szkoleń, współpracy z uczelniami wyższymi i instytutami naukowymi. Będziemy gromadzić i poszerzać wiedzę o produktach i rynku, by w tych dziedzinach także wspierać spółki, jak również w przypadku działań restrukturyzacyjnych i usprawniających funkcjonowanie spółek, głównie ich organizację i zarządzanie. Będziemy wspierać spółki w budowaniu strategii rozwoju oraz w dziedzinie komunikacji społecznej i współpracy ze środowiskiem wewnętrznym i zewnętrznym. Dostarczając bowiem rzetelną informację stajemy się bardziej zrozumiali w swoich działaniach, bardziej wiarygodni.
Z całym przekonaniem chciałbym podkreślić, że organizacja krajowa jest organizacją aktywną, której siłą napędową jest współpraca ze spółkami. Posiadamy gruntowną znajomość tych spółek i wzbogacamy je w to, czego potrzebują. Ze swojej strony spółki te są też aktywne i dostarczają organizacji krajowej to, co jest jej konieczne. Tylko tak funkcjonująca organizacja jest w stanie realizować strategię rozwoju Grupy, wpływać na lepszą obsługę klientów oraz tworzenie bardzo ważnych więzi społecznych i kulturowych w obszarach swojego działania.
|