Siemens dla polskiej nauki

Energia XXVII
Dodatek reklamowy do RZECZPOSPOLITEJ.
nr 141 (5914) 19 czerwca 2001 r.

Siemens dla polskiej nauki

Wypowiedź Karola Romanowskiego, prezesa Siemens Sp. z o.o.

Siemens w skali świata postawił przede wszystkim na innowacje, na rozwój swojej kompetencji. Osiągnięcia i patenty Siemensa stworzyły podwaliny rozwoju elektrotechniki i elektroniki. Od zarania dziejów Siemens stawiał na stały postęp nauki i techniki. Tak jest do dzisiaj.

Na stronie internetowej Siemensa w Polsce lista nagród dla nauki i promocji rozwoju naukowego jest dobrą wizytówką naszej firmy.

To jest nie tylko wizytówka, to także naprawdę motto naszego działania. Jeśli mówiliśmy dzisiaj, że w Polsce dla Siemensa pracuje 5 tysięcy ludzi, to znaczy, że skądś musimy tych ludzi pozyskać. Musimy tych ludzi szkolić. Nowe pokolenie to są z reguły absolwenci renomowanych polskich uczelni. Silną pozycję ma tu Politechnika Warszawska. Dlatego kwestia przypływu dobrze wykształconych młodych ludzi ma dla nas kluczowe znaczenie, niezależnie od branży, w której pracują. Zależy nam na tym, aby uczelnie polskie wypuszczały na rynek świetnie wykształconych ludzi. Ci ludzie mogą znaleźć u nas miejsce pracy.

Nagrody, które Siemens przyznaje co roku, to również szansa dla nauczycieli akademickich, żeby swoją wielką mądrość mogli przekazać w skali szerszej niż to jest możliwe na uczelni.

Konkurs jest tak skonstruowany, że premiowani są zarówno młodzi naukowcy, ale również naukowcy, którzy już osiągnęli znaczną pozycję. 4 czerwca nastąpiło rozdanie nagród szóstej edycji. W ciągu tych sześciu lat nagroda stała się trwałym elementem w kalendarzu imprez na Politechnice Warszawskiej. Chcemy ten konkurs kontynuować.

Poważny partner energetyki – str. XVII